چگونه پارک مورب بزنیم؟ ( با ویدیو )

پارک مورب

 محلهای پارک مورب به رانندگان این اجازه را میدهد که سریع، به طور موثر، با چرخش کمتر فرمان، این پارک را انجام دهند. شما احتمالاً محوطه پارک مورب را در جاهای شلوغ، مانند وسط شهر و گاراژهای دارای پارکینگ پیدا میکنید. گرچه آنها در خیابان های یک طرفه هم متداول هستند. به خاطر اینکه پارک کردن در محوطه های پارک مورب مانور کمی نیاز دارد، یاد گرفتنش از این آسان تر نمی شود!

داخل رفتن

پارک مورب

یک جای پارک مشخص کنید. همانطور که گفته شد، محوطه‌های پارک مورب بیشتر در محیط های پر ترافیک رایج است. بنابراین محیط های پارک، سریع پر و خالی می شوند. بین ماشین ها دنبال محوطه خالی بگردید یا صبر کنید تا رانندگانی که قصد خروج از پارک را دارند، بروند.

شما به طور معمول محوطه‌های پارک مورب را در محیط‌های تجاری، گاراژ های چند طبقه و خیابان های فرعی شلوغ پیدا می کنید.

راهنمای خود را روشن کنید و ترافیک را چک کنید. راهنما زدن شما به رانندگان پشت سر، توضیح می دهد که چرا سرعت تان را کم کردید و مانع از این می شود که شخص دیگری در محوطه پارک شما پارک کند.

همیشه ترافیک، عابران پیاده و موانع بالقوه را چک کنید، حتی وقتی که در حال پارک کردن هستید.

با احتیاط به سمت داخل محوطه پارک بروید. وقتی که آینه های شما با خطی که در سمت نزدیکتر شماست، در یک ردیف قرار گرفت، شروع به چرخش به سمت محوطه پارک کنید. وقتی که شک دارید، ترجیحا آهسته بروید.

داخل رفتن به محوطه پارک را کامل کنید. داخل رفتن را زمانی تمام کنید که قسمت جلوی ماشین شما، با قسمت جلوی ماشین های دیگر، در یک خط باشد. زمانی که به جدول، دیوار، خط کشی یا محدوده پارک می رسید، توقف کنید. حواستان باشد که به چیزی ضربه نزنید و  قسمت جلوی ماشین تان آسیب نبیند.

ماشینتان را در حالت پارک قرار دهید. وقتی که به طور ایمن پارک کردید، پایتان را روی ترمز بگذارید. اگر روی شیب پارک کرده اید، برای جلوگیری از سر خوردن ماشین، ترمز دستی را هم بکشید.

بیرون رفتن

دنده عقب بگذارید. اگر از ترمز دستی استفاده می کنید، یادتان نرود که قبل از شروع حرکت، آن را خلاص کنید.

پشت سرتان را از نظر عبور ترافیک بررسی کنید. وقتی در حالت پارک مورب قرار گرفته اید، چک کردن عبور ترافیک پشت سرتان، می تواند سخت باشد، پس شما می توانید آرام آرام به سمت عقب بیایید و دوباره ترافیک را چک کنید. تا زمانی که مطمئن نشدید که کسی به شما نزدیک نمی شود، به طور کامل به عقب نیایید.

از محل پارک به طور مستقیم و آرام خارج شوید. هنوز شروع به چرخاندن چرخ ها نکنید، چون ممکن است به ماشین پشت سرتان آسیب بزنید. وقتی که دید شما واضح شد، دوباره ترافیک پشت سر را چک کنید. اگر ماشینی در حال آمدن است، متوقف شوید، چرا که حق تقدم با آنهاست.

وقتی از نصف فضای پارک بیرون آمدید، فرمان را بپیچانید.  از همان طرفی که وارد فضای پارک شدید، از همان طرف هم خارج شوید. فضای پارک مورب این گونه است که همان‌طور که به آنها وارد شدید، همانطور هم باید خارج شوید. اگر به جهت اشتباه بروید، مجبور می شوید که چرخ ها را بیشتر بچرخانید. یک قوس نرم که تیز نباشد ایجاد کنید  و آنقدر به سمت عقب بیایید تا وارد خیابان شوید و روی ماشین کاملا به سمت جلو باشد.

ماشین را در دنده جلو بگذارید و به جریان ترافیک بپیوندید. قبل از اینکه شروع به حرکت کنید، مطمئن شوید که فرمان تان صاف است و به سمت محوطه پارک نیست. یک چشمتان به رانندگانی باشد که در آن نزدیکی از محل پارک خود خارج میشوند.

تا زمانی که از محوطه پارکینگ یا گاراژ خارج نشدید، حواستان به سرعت تان باشد.

تا زمانی که پارک کردن را کامل کنید، کمربند ایمنی تان را بسته نگه دارید.

حواس پرتی را از خود دور کرده و از بروز تصادف جلوگیری کنید. هوشیاری خود را حفظ کنید و مهارت های رانندگی دفاعی را تمرین کنید.

اگر شما شک دارید که می توانید ماشین تان را در محوطه پارکی که پیدا کردید جا دهید یا نه، بهتر است به رانندگی ادامه دهید تا  محوطه  پارکی با فضای بیشتر پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    پکیج‌ها با تخفیفاصلاح سبد خریدآزمون آیین نامهآموزش رانندگی
    فروش پکیج‌های آموزشی !!!
    مکالمه را شروع کنید
    سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید