چگونه در ماشین بخوابیم ؟ ( با عکس )

خوابیدن در ماشین

شاید پیش بیاید که مجبور شوید یا ترجیح دهید در ماشین خود بخوابید. مثلا شاید در یک سفر جاده ای هستید و می خواهید با نخوابیدن در هتل های بین راهی، در هزینه ها صرفه جویی کنید. شاید صرفا در شرایط بد آب و هوایی گرفتار شده اید.

شاید حین رانندگی بیش از حد خسته شده اید و نیاز به استراحت کوتاه دارید. خوابیدن در ماشین  می تواند در حد تنظیم زاویه صندلی شما یا با استفاده از تشک صندلی عقب یا استفاده از روش های پیشرفته تر در کمپینگ یا سفر های جاده ای طولانی باشد.

استفاده از صندلی خودرو

خوابیدن روی صندلی ماشین

از صندلی ماشین استفاده کنید . استفاده از صندلی راننده و سرنشین، یکی از ابتدایی ترین راهکارهای خوابیدن در ماشین  است. کافی است زاویه صندلی را تنظیم کنید تا شرایط استراحت فراهم آید. اگر خودرو شما این قابلیت را دارد، ابتدا لبه ی جلوی صندلی را به بالا و سپس پشت صندلی را به عقب تنظیم کنید. لوازم روی صندلی عقب را بر دارید تا بیشترین خمش در صندلی ممکن شود. اگر صندلی راننده فیکس است، صندلی سرنشین را امتحان کنید.

روش خوابیدن در ماشین

تشک بسازید . از هر وسیله ای که دارید استفاده کنید تا یک تشک برای راحتی زیر خود بسازید. حوله، پتو، حتی لباس ها را استفاده کنید. اگر وسیله ی بیشتری داشتید، به عنوان بالش نیز استفاده کنید؛ در غیر این صورت از خود صندلی استفاده کنید.

خوابیدن در خودرو

بالش بسازید . از هر وسیله ای استفاده کنید تا برای راحتی سر و گردن خود بالش بسازید. استفاده از پتوی مسافرتی، حوله، لباس و … مفید است. به طور خاص بالش های بادی مسافرتی عالی هستند که از هر فروشگاه بین راهی یا عادی یا اینترنتی قابل تهیه است.

سرد شدن هنگام خوابیدن در ماشین

حواستان باشد سرما نخورید . ماشین شما در شب خصوصا در فصل سرما، مانند منزل یا هتل تحت کنترل دمایی نیست. شما نمی توانید شب تا صبح موتور ماشین را روشن نگه دارید تا بخاری یا گرمکن داشته باشید. پس باید خودتان را گرم نگه دارید. از پتوی مسافرتی استفاده کنید. اگر پتوی مسافرتی ندارید یا برودت هوا بیشتر است، لباس بپوشید. لایه با لایه لباس اضافه کنید. باور کنید اشکالی ندارد اگر با کلاه و دستکش، از سرما در امان باشید.

خوابیدن راحت در ماشین

حریم خصوصی خود را حفظ کنید . از حوله، پتوی مسافرتی، پارچه، لباس، روزنامه یا … استفاده کنید تا شیشه ها را بپوشانید. این سبب خواهد شد حریم خصوصی شما حفظ شود. اگر بیش از یک نفر در ماشین می خوابید، اندکی شیشه را پایین بیاورید تا هوای تازه در جریان باشد. از لبه ی شیشه ی ماشین برای متصل کردن پوشش شیشه استفاده کنید.

 استفاده از تشک های بادی

تشک برای ماشین

تشک بادی متناسب با صندلی عقب خود بیابید. یک راهکار بی نظیر برای خوابیدن در ماشین ، استفاده از تشک بادی است. اگر سفر جاده ای در پیش رو دارید و قصد دارید در ماشین بخوابید، قبلا برای موضوع برنامه ریزی کنید و تشک بادی را از فروشگاه های آنلاین یا حضوری یا بیم راهی بخرید. دقت داشته باشی سایز و مدل مناسب و متناسب با خودروی خود، اعم از جمع و جور و سدان، SUV یا ون تهیه کنید.

ماشین تخت شو

صندلی عقب را برای پهن کردن تشک بادی خالی کنید. وسایل و تجهیزات اضافی صندلی عقب را به صندوق عقب منتقل کنید تا فضا برای پهن نمودن تشک بادی فراهم آید.

نصب تشک بادی ماشین

تشک بادی را باد کنید. سوپاپ ورودی تشک بادی را پیدا کنید. اگر چند سوپاپ دارد، همگی را غیر از یکی ببندید. اگر پمپ بادی دارید به کار ببندید. این پمپ ها با باتری ماشین کار می کند و از هر فروشگاه مرتبط قابل تهیه است. اگر پمپ برقی ندارید، به تلمبه دستی اکتفا کنید.

دوشک بادی خودرو

تشک بادی را آستر بپوشانید . لزوما تشک های بادی سطح و پوشش راحتی ندارند. برای همین روی آنها را با پتوهای مسافرتی، حوله یا حتی لباس بپوشانید. اگر تشک بادی خود به خود بالش بادی ندارد، از پتو یا حوله برای ساختن یک بالش موقت استفاده کنید.

خوابیدن راحت در ماشین

بعد از استراحت کردن چکار کنیم ؟ بعد از استراحت بین راهی و خواب جاده ای، سوپاپ را باز کنید و تشک بادی را تخلیه کنید. تخلیه شده ی آن را در صندوق بگذارید یا زیر پا قرار دهید. به یاد داشته باشید اگر قرار است اندکی جلوتر بازهم از تشک بادی استفاده کنید، لازم نیست آن را تخلیه کنید؛ البته اگر فضایی برای نگهداشتن آن در خودرو دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *